Akcja Sterylizacja z Bioceltix

Psssy…t! Pomożemy Ci zadbać o dobre zdrowie pupila

Zapisz psa na darmowy zabieg – zadbaj o jego komfort i jakość życia!

Nasza inicjatywa prowadzona jest we współpracy z Gminą Wrocław. Do akcji kwalifikujemy suki niezależnie od miejsca ich zamieszkania, natomiast sterylizacje przeprowadzane będą we Wrocławiu i okolicach. Mamy nadzieję, że umożliwi to znacznie większej liczbie psich opiekunów dostęp do bezpłatnych zabiegów! Zapraszamy do współpracy również kliniki oraz lekarzy weterynarii zainteresowanych uczestnictwem w projekcie i jego przyszłych edycjach.

To dopiero psiAKCJA! Zachęcamy do zapisów 🐾

Zapisuję zwierzaka na zabieg sterylizacji!

Jestem lekarzem i chcę przystąpić do programu!

Akcja Sterylizacja - o inicjatywie

Program Bioceltix obejmuje bezpłatne zabiegi weterynaryjne z zakresu kastracji suk, czyli chirurgiczne usunięcie macicy wraz z przydatkami. Zapewniamy również pakiet badań diagnostyczno-kontrolnych przed i po zabiegu.

Kastracja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Usunięcie jajników powoduje, że suczka przestaje mieć cieczkę; po zabiegu zmniejsza się ponadto ryzyko wystąpienia chorób związanych z układem rozrodczym. Co istotne, przeprowadzona przed pierwszą lub drugą cieczką, niemal w 100% zapobiega rozwojowi nowotworu gruczołu sutkowego.

To zabieg trwały – po przeprowadzeniu zabiegu pupil nie będzie mógł mieć potomstwa.

Jakie kryteria musi spełnić Twój pies, aby zakwalifikować się do programu?

PARAMETR

KRYTERIUM AKCEPTACJI

Płeć

Samica

Wiek

6 – 36 miesięcy

Masa ciała

>10kg

Powód sterylizacji

Bez konieczności wskazań medycznych.

Rozród

Niedopuszczana nigdy do rozrodu.

Chów

Psy przebywające w warunkach domowych.

Zdrowie
(o odpowiedzi na te pytania poprosimy w formularzu zgłoszeniowym)

Czy pies jest aktualnie zdrowy?
Czy w ciągu ostatnich 14 dni pies przyjmował jakieś leki?
Czy w ciągu ostatnich 30 dni pies był u lekarza weterynarii?
Czy pies był szczepiony?

Oznakowanie zwierzęcia

Czy pies jest zaczipowany?*

*Jeśli pies nie jest zaczipowany, a kwalifikuje się do Akcji Sterylizacji, sfinansujemy znakowanie w ramach programu.

Jak przebiega zabieg?

W przypadku tzw. owariohisterektomii, weterynarz wykonuje nacięcie w dolnej części brzucha psa, następnie usuwa jajniki i macicę. Rana jest zszywana, a suczka jest pod obserwacją do czasu wybudzenia i dojścia do siebie. Przed zabiegiem wykonamy badania diagnostyczne, a po zabiegu spotkamy się na wizycie kontrolnej.

Dlaczego sterylizacja jest tak ważna?

Fakty!

#1 Kontrola populacji: Sterylizacja pomaga zapobiegać nadmiernemu i niekontrolowanemu rozmnażaniu się zwierząt domowych. Jeśli nie będziemy monitorować sytuacji i należycie dbać o rozwój psiej społeczności, możemy doprowadzić do zjawiska przepełnionych schronisk i wzrostu liczby niechcianych, bezdomnych czworonogów.

#2 W dobrym zdrowiu: Sterylizacja może zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych chorób, takich jak nowotwory jajnika, macicy, sutków, a także zakażeń układu rozrodczego. Zabieg minimalizuje też ryzyko wystąpienia tzw. ciąży urojonej.

#3 Opieka nad pupilem: Sterylizacja poprawia komfort wspólnego życia, ponieważ eliminuje problemy związane z cieczką, np. krwawienie w domu, czy też zachowania, które często są trudne do opanowania. Co ważne, zabieg sterylizacji jest dla zwierząt bezpieczniejszy niż podawanie antykoncepcyjnych środków hormonalnych, które mają niepożądane działania uboczne.

#4 Razem na dłużej: Sterylizacja przyczynia się do dłuższego i zdrowszego życia pupila, eliminując ryzyko chorób związanych z reprodukcją.

Zgłoś swojego psa

Wypełnij formularz zgłoszeniowy. Twoje zgłoszenie zostanie zweryfikowane przez naszych ekspertów. Może się zdarzyć, że będziemy potrzebowali uzupełnienia informacji o Twoim pupilu. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 48 godzin. Po pozytywnym rozpatrzeniu zgłoszenia i kwalifikacji psa do zabiegu, wspólnie ustalimy termin i miejsce przeprowadzenia sterylizacji.

Zapisuję zwierzaka na zabieg sterylizacji!

Jestem lekarzem i chcę przystąpić do programu!


„Akcja Sterylizacja” realizowana jest w ramach porozumienia o współpracy zawartego pomiędzy Bioceltix a Gminą Wrocław. Bioceltix uzupełnia w ten sposób zainicjowany w 2019 r. przez UM Wrocław „Programu bezpłatnej sterylizacji i kastracji psów i kotów należących do mieszkańców Wrocławia”. Akcja, obok popularyzacji zabiegów, ma jeszcze jeden, dodatkowy istotny cel: przysłuży się pracom badawczo-rozwojowym nad lekami na atopowe zapalenie skóry (AZS) i osteoartrozę (OA), a więc jedne z najczęściej występujących chorób u psów. W jaki sposób? Bioceltix wykorzystuje odpady biologiczne powstałe przy kastracji do produkcji kandydatów na innowacyjne leki biologiczne dla tych zwierząt. Jak podkreślają przedstawiciele Bioceltix, cały proces odbywa się bez najmniejszego uszczerbku dla sterylizowanych zwierząt i pozostaje pod nadzorem właściwych służb weterynaryjnych oraz Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego oraz Europejskiej Agencji Leków.